Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím
Logo

Vyhledávání

KOŠÍK(prázdný)
+420 774 625 566 info@czvyrobky.cz Facebook Doprava a platba

AKCE - dopravné za 199 Kč, nad 10.000 Kč ZDARMA kamkoliv PO CELÉ ČR!!!

Jak správně vybrat kuchyň?

Sektorová kuchyně OPTIMA 3 - obr.1

Příprava nákupu kuchyně se vyplatí!

V každém případě se řiďte především svými zkušenostmi se stávající kuchyní!  Co vám na vaší staré kuchyni nejvíce vadí? Je to uspořádání linky, nedostatek prostoru pro přípravu jídla anebo vám vadí poloha dřezu?  Nemusíte se řídit katalogy prodejců, abyste si vytvořili praktickou kuchyň vašich snů!  Kuchyň budete používat vy, ne aranžéři fotografií! Dejte na svůj instinkt a na své potřeby!

Omezení prostorem

Zásadním kritériem při volbě kuchyně je dispozice domu či bytu. Podle toho volíme velikost a uspořádání celé kuchyně. 

Základem je rovná linka, která najde uplatnění především v panelových domech a menších prostorech. Pravda, rovná linka nepatří k těm nejoblíbenějším, ale pokud nemáme dostatek prostoru, jiné řešení nám nezbývá. 

Máme-li štěstí a máme doma větší prostor, můžeme si vybírat už z více tvarů a uspořádání. Prim hrají linky do tvaru písmene L, kde  vzniká lepší prostor pro umístění spotřebičů. Ti nejšťastnější z nás mohou vybírat i velkou kuchyni uspořádanou do tvaru „U“ a již nejsou žádné starosti s umístěním spotřebičů a s místem pro úložné prostory. Milovníci drinků navíc mohou velkou kuchyni doplnit i barem a vychutnávat si tak ještě více pohody.

Plánovatelná kuchyň Optima 4 - obr. 2

Materiály kuchyní

Zvolíte-li masiv, budete mít sice luxusní řešení vaší kuchyně, ale na druhou stranu sáhnete hluboko do kapsy a pravidelná údržba kuchyně vám vezme spoustu času. Pokud nepatříte do rodiny boháčů s milionovými příjmy, volte linky s foliovanými dvířky anebo dvířky laminátovými - prolis, lak nebo termopal. Uspoříte nějakou tu korunu a navíc ušetříte si nervy i čas při úklidu.

Jste-li příznivce skla, zvažte dobře, zda prosklené vitríny v kuchyni opravdu oceníte. Pomineme-li bezpečnost například pro děti (riziko rozbití skleněných částí je přece jen vyšší), tak pamatujte i na to, že vše na skle i za sklem je vidět.

Kuchyňská linka Prima 10 - obr. 3

Poznejte své potřeby

Kuchyně je především pro vás! 

Při objednávce kuchyně berte ohledy na to, co od nové kuchyně očekáváte. Pokud jste majiteli kuchyně o rozměru tanečního sálu, nebudete mít problém uspokojit v nové kuchyni všechny potřeby. Ale většina z nás  štěstí na velkou kuchyň nemá, proto si promyslete, čím především budete v kuchyni trávit nejvíce času. 

  1. Vaření a příprava jídla – v tom případě se  soustřeďte na funkčnost a praktičnost celé kuchyňské linky.
  2. Setkání a zábava – upřednostňujete setkání s rodinou či přáteli u jídelního stolu? Počítejte s tím, že velkou část prostoru Vám zabere jídelní kout, na který musíte mít dostatek prostoru.
  3. Přítomnost dětí – máte malé děti? Berte při plánování ohledy na bezpečnost kuchyňské linky. Dobře plánujte  přístup k varným deskám, troubám, sporákům, varným konvicím, nožům apod.  Věřte, vyplatí se to!
  4. Pracovní prostor – v kuchyňském prostoru trávíme více času než dříve. Do našich kuchyní se tlačí i malé pracovní kouty s počítačem a prostorem pro děti pro psaní domácích úkolů. Nepodceňujte tento prostor, pokud Vám to velikost Vaší kuchyně dovolí.

Kuchyňská linka Optima 5 - obr. 4

Vzhled a image není všechno

Kdo by nechtěl mít krásnou kuchyň v trendy barvách? Nedejte se však zmást články o zaručených  trendech!  Letos je hitem bílá, příští rok  to může být červená.  Inspirujte se vlastním vkusem, dbejte na praktičnost kuchyňské linky, volbu spotřebičů, jejich umístění a rozměry. Než začnete svou kuchyň plánovat, pečlivě změřte prostor, kam kuchyni umístíte. Nakreslete si plánek kuchyně, zaznamenejte přívody a odpady vody, elektrické zásuvky, digestoř. Dobře si předem rozmyslete spotřebiče, které plánujete do nové kuchyně pořídit, volně stojící nebo zabudované. Ledničky, sporáky, trouby a myčky.

Plánovatelná kuchyně Anděla - obr. 5

Kuchyňské linky od České výrobky a zboží s.r.o. 

1. Klasické kuchyňské linky

Patříte-li ke konzervativním příznivcům klasiky, určitě si vyberete z naší nabídky klasických kuchyňských linek, které se vyznačují praktickým a efektivním využitím prostoru.

Kuchyňská linka Natural 8 PLUS - obr. 6

2. Moderní kuchyňské linky

 V našem kuchyňském studiu si můžete vybrat plánovatelné kuchyňské linky, které podtrhnou váš životní styl. Volit můžete z nepřeberného množství barevných provedení. Nabídku vám připravíme na míru vašeho domu i panelákového bytu. Prostudujte si naši nabídku a navštivte naše kuchyňské studio na kamenné prodejně.

 

 Plánovatelná kuchyně Optima 6 - obr. 7

 3. Kuchyňské linky do paneláků a malých prostor

 Hezká kuchyňská linka do malého prostoru za nízkou cenu?  V naší nabídce si určitě vyberete!  Nabízíme  velké množství kuchyňských bloků, které nezaberou mnoho místa a ani nezatíží vaši peněženku.,

 Kuchyňský blok Ideal 8  - obr. 8