naviconcross Logo

Vyhledávání

cross2
search mobile
KOŠÍK(prázdný)

Tip na červenec: Prodlužujeme slevovou akci 10% pro stávající zákazníky (od roku 3/2011-6/2024) na libovolné výrobky a pro nové zákazníky tuto slevu 10% na další nákup. A i nadále poskytujeme službu bezpečný nákup a dopravné k objednávce nad 10 000 Kč zdarma po celé ČR.
cross

Jak vybrat jídelní židli??

V naší nabídce naleznete židle celodřevěné (masivní), z kvalitního smrkového nebo bukového dřeva, nebo můžete dát přednost měkkému čalounění sedáků, či žídlím s čalouněným sedákem i opěradlem. Potahové látky na židle se vyrábí z materiálů odolných proti oděru a zátěži, mohou být i z kůže, umělé kůže či pevné textilie. Potahové látky židlí bývají speciálně povrchově upravené proti skvrnám a tekutinám a dají se velice snadno čistit speciálními pěnami a prostředky na potahy. Důležité je také konstrukční řešení jídelní židle. Kvalitní jídelní židle mívají nožní spoje, které zabraňují jejich rozviklání. Je dobré si ověřit i váhové zatížení židle, protože některé typy židlí mají omezenou nosnost. Židle z naší nabídky mají garantovanou nosnost až do 130 kg.

Při výběru jídelních židlí je třeba se rozhodovat také podle prostoru. Je nutné si uvědomit, zda kupujete židli do malé kuchyňky či do velké jídelny. Do menší kuchyňky je lepší zvolit židle lehčí, do prostorné jídelny můžete vybrat židle masivnější s vyšším opěrákem, područkami i celočalouněné. Počet židlí volte podle počtu rodinných příslušníků. Jídelních židlí je možné koupit libovolný počet, klidně i lichý. Kolik jich bude potřeba, napoví počet strávníků, můžete ale třeba koupit o dvě židle navíc pro nečekané návštěvy. Vše záleží na Vašem úsudku.