naviconcross Logo

Vyhledávání

cross2
search mobile
KOŠÍK(prázdný)

Tip na květen: Nabízíme slevu 10% pro stávající zákazníky na libovolné výrobky a pro nové zákazníky tuto slevu 10% na další nákup. A i nadále poskytujeme službu bezpečný nákup a dopravné k objednávce nad 10 000 Kč zdarma po celé ČR.
cross

Jak vybrat rozkládací pohovku, sedačku nebo postel?

Designové sedací soupravy udělají mnoho parády, nicméně ani levné rozkládací pohovky neuberou na kráse vašemu obývacímu pokoji. Sedací soupravy dělají obývák, a pokud se na nich můžete ještě vyspat, je to velké plus.

Rozklad s matrací
Pro zdravý spánek a bezvadný noční odpočinek se nejlépe hodí sedačka, která má rozklad s matrací. Matraci naleznete přímo uvnitř rozkládací sedací soupravy nebo pohovky. Poskytuje velké pohodlí a snadno ji rozložíte, patří mezi vhodné pohovky na každodenní spaní. I proto, že po rozložení je lože v ideální výšce, z které se bezproblémově vstává cca 40 - 45 cm. U pohovky na obrázku je to 45 cm!!!

Pro spánek jsou připraveny takřka okamžitě. To samé platí o složení do původního stavu. Na rozkládacích pohovkách s matrací se do růžova vyspí také spáči těžších hmotností, když si navolí u pohovky kvalitnější matraci zejména studenou pěnu, pro náročnější zákazníky také možnost Visco (líná pěna) nebo nejkvalitnější matrace a to z přírodního latexu.

Dvě matrace na sobě
Z rozkládacího gauče mající dvě matrace na sobě jednoduše vykouzlíte dvojlůžko. V nerozloženém provedení leží matrace na sobě, přišité k sobě. Nerozložená rozkládací pohovka poskytuje příjemné posezení, protože matrace vytváří pevný podklad s vysokým posedem. Proměnu z klasické sedací soupravy na prostorné letiště uskutečníte během chvilky. Jednoduchým vytažení úložného prostoru. Postel je připravena překlopením měkké matrace. Jak vidíte, opravdu je to rychlé. Výška lehací plochy se sníží překlopením matrace ale i přesto zůstává stále něco kolem 38 - 40 cm. Pohovka s matracemi na sobě patří mezi pohovky rozkládací, na kterých přes den skvěle posedíte a v noci se krásně vyspíte. Výhodu představuje velký úložný prostor, kam se na noc dají složit vaše lůžkoviny.

Vysunovací zásuvka s rozkladem
Gauče a pohovky, kterým výrobce dodal vysouvací zásuvku s rozkladem, mají na první pohled složitější uzpůsobení pro spaní. Matrace je v tomto případě ukryta ve výsuvném šuplíku. Po vytáhnutí se vyzvedne tažením za madlo do výše sedací části a vytváří plochu, na které bude mít dvojice osob dostatek prostoru. Takový způsob rozkladu nabízí často luxusní sedačky, u kterých se klade důraz hlavně na kvalitní posezení. Přesto je vhodná pro častý rozklad. Často si zákazníci myslí, že onen výsuv není plně přisunut k sedací části pohovky nebo sedačky. To však není pravdou, oba díly jsou vždy pevno přitisknuty k sobě a prostor mezi plochami je minimální. Ale pro opravdu kvalitní vyspání pro náročné zákazníky doporučujeme překrýt spací plochu krycí matrací (viz 2. obr. níže) neboli čabrakou.

 

 

Systém Klik Klak
Sedací souprava se systémem Klik Klak v sobě snoubí rozkládací postel a pohodlnou pohovku. Na lůžko pro spaní se přemění dvěma pohyby. Položení pohovky na záda na úroveň části pro sezení následuje sklopení sedáku, čímž vznikne velkorysý prostor na spaní. Klik Klak rozkládací pohovky se hodí pro příležitostné spaní. Lůžko se snadno nastavuje, ale není vhodné pro každodenní využití (spaní). Již se tolik nevyrábí a výrobci spíše upouštějí od tohoto typu rozkladu pohovek.

Belgický typ rozkladu
Rozkládací gauč s rozkladem belgického typu, které je možné uzpůsobit jako lůžko, byly hitem minulého století. Lůžkové provedení tvoří kovové lehátko potažené tenčí matrací. Kostra lůžka je složena pod sedákem. Zatímco pohovky na spaní s matrací snesou vyšší zátěž, sedací soupravy s rozkladem belgického typu není dobré přetěžovat frekventovaným nocováním. Lůžkový materiál není tak robustní a může se snadno proležet. Přesto vám přijde vhod, když se na noc naplní váš byt více, než jste si představovali. Pro kvalitnější přespání doporučujeme pokrýt sedačku před spaním opět čabrakou nebo jinou krycí matrací, aby se vyrovnaly nerovnosti sedací části do roviny lehací plochy.

 

Se sklopnými zády
Rozkládací pohovky se sklopnými zády jsou dalším častým typem, se kterým se můžete v naší nabídce setkat. Gauč se předělá do lůžkového stavu posunutím sedací části a sklopením opěráku. Vytvořené lůžko není vhodné pro každodenní spaní. Jednak spací plocha nemusí tvořit ideální rovinu a dále je potřeba při každé přípravě lůžka odsunout pohovku od zdi, aby bylo možné sklopit opěrák. Spíše nedoporučujeme pro každodenní spaní, náročnost rozložení je velká, pro rozklad je potřeba 2 lidí, na odsunutí od zdi i poté následné zasunutí ke zdi.

Rozkládací postel - pohovka
Rozkládací postele - pohovky jsou v současné době novým trendem pro bydlení v malých bytech, garsonkách, chatách, chalupách, vhodné také do dětských a studentských pokojů. Přes den slouží jako pohovka, přes noc jako plnohodnotná postel. V naší nabídce naleznete několik druhů daných postelí - pohovek. Vyrábí se z lamina nebo masivního dřeva (buku, smrku). Postel - pohovku lze koupit i samostatně bez matrací, lze osadit matracemi vlastními. Nedoporučujeme dávat na tyto postele - pohovky matrace pružinové a taštičkové. Nejvhodnější jsou matrace polyuretanové (PUR), sendvičové nebo kvalitnější s Visco pěnou či latexové