naviconcross Logo

Vyhledávání

cross2
search mobile
KOŠÍK(prázdný)

Tip na květen: Nabízíme slevu 10% pro stávající zákazníky na libovolné výrobky a pro nové zákazníky tuto slevu 10% na další nákup. A i nadále poskytujeme službu bezpečný nákup a dopravné k objednávce nad 10 000 Kč zdarma po celé ČR.
cross

Jak vybrat správnou matraci?

Pro každého člověka je velmi důležité si po celodenním shonu pořádně odpočinout,a to tedy především se dobře vyspat. To se vám ale povede pouze na správné matraci, která bere v potaz váš aktuální zdravotní stav i celkovou tělesnou výšku, váhu atd.

Tvrdá, středně tvrdá nebo měkká?

Ve chvíli, kdy se rozhodnete pro koupi nové matrace, budete v prvním pádě vybírat mezi měkkou až tvrdou. Toto slovní označení lze najít i u popisu jednotlivých typů matrací, což je pro laika pochopitelně vhodné pro lepší orientaci.  Kromě toho zde najdete i doporučení, pro koho se daná matrace hodí. Tuhost matrace se značí na stupnici od 1 - 5, kdy 1 - nejměkčí a 5 - nejtvrdší. Ortopedové však většinou doporučují stupně tvrdosti 3 a vyšší, aby se bederní oblast vůči ostatním částem těla příliš nepropadala.

Naši nabídku matrací rozdělenou podle tvrdosti naleznete zde.

Matrace se třemi či více zónami? Na zónách záleží!

Nejlepší matrace mají 7 zón
Kromě tvrdosti vybíráme matraci také podle počtu zón. Matrace mají po své délce tři až sedm různě pevných zón. Tělo totiž zatěžuje každou část matrace jinak. 
Největší tlak je v bederní oblasti, směrem ke krajům slábne. Zóny na matracích jsou tedy rozvrženy podle intenzity zatížení a jsou rozloženy tak, aby splňovaly optimální rozložení zatížení uživatele.
Matrace jsou k dostání v různých tloušťkách. Ty souvisí s použitými materiály a s jejich kvalitou. Nelze podle něj proto říci, že dobrá je například vysoká matrace. I když právě toto často můžeme slyšet. 
Matrace se rozdělují i podle nosnosti, na niž jsou konstruované. A samozřejmě podle materiálů, z nichž se vyrábí.

Z jakých materiálů se matrace vyrábějí?

Dalším důležitým faktem, na který je třeba brát při výběru matrace zřetel, je materiál, ze kterého je vyrobena. Rozdělení naší nabídky matrací dle použitého materiálu neleznete zde.

Typy materiálů používaných u matrací:

PUR pěna (polyuretan) – matrace tohoto typu nabízejí velmi dobré anatomické vlastnosti i pevnost. Je ovšem vhodné tyto matrace pokládat na prodyšný základ, tj. lamelový rošt, který navíc znásobuje jejich užitné vlastnosti. A pozor, než se rozhodnete pro konkrétní matraci z PUR pěny, vždy zkontrolujte její nosnost, která je součástí popisu matrace. Pamatujte, že by neměla být menší než je váha toho, kdo na ní bude spát. Nosnost PUR matrací se pohybuje od 60 kg až do 130 kg, jsou nejvíce oblíbené matrace z naší nabídky.

Studená pěna – matrace z tohoto materiálu mají otevřenou strukturu materiálu, jsou velmi elastické a prodyšné. Z toho je tedy jasné, že se matrace z HR pěny velmi dobře přizpůsobují lidskému tělu, jsou pevné, tvarově stálé a mají dlouhou životnost. Některé matrace mají dvojí tuhost (viz matrace níže), měkčí z jedné strany, tužší z druhé strany. Vhodné jak pro muže tak i pro ženy. Druhé nejoblíbenější matrace z naší nabídky.

Sendvičové matrace – Velmi oblíbené matrace jsou matrace sendvičového typu. Jsou zhotoveny z vysoce kvalitních studených pěn. Nosnosti matrací jsou odlišné, od 80 kg až po 130 kg. Díky své struktuře umožňují dokonalou výměnu vzduchu a vlhkosti. Splňují všechny ortopedické vlastnosti a patří mezi vysoce kvalitní matrace. Masážní nopy na těchto matracích pomáhají ke zlepšení spánku a mají také masážní schopnosti při spánku. Uvolní jednotlivé svaly po celém těle a ráno se cítí vyspalí a plní sil. Tvrdostní stupnice od 2/5 až po 4/5.

Líná pěna (VISCO) – tyto matrace v sobě obsahují HR studenou pěnu v kombinaci s VISCO pěnou, která umí měnit svoji tvrdost v závislosti na teplotě. Z toho vyplývá, že matrace z líné pěny při kontaktu s tělesným teplem měknou a dokonale se přizpůsobují anatomii těla, jsou dokonale odvětrávané a povrchově chladnější, proto při spaní nedochází k přehřívání organismu. Díky tzv. efektu pomalého vracení líná pěna rovnoměrně rozkládá tlak matrace na lidské tělo a stabilizuje ho v optimální poloze pro spaní. Tato matrace je vhodná pro osoby, které mají potíže s nedostatečným zásobováním žil, jsou citlivé na otlaky a trpí bolestmi zad. Dále také tyto matrace přispívají k hlubšímu spánku.

Antibakteriální pěna – matrace s touto pěnou nabízejí kvalitní podporu hlavních částí těla, takže si ráno nebudete připadat otlačení. Antibakteriální pěna, jak název napovídá, obsahuje složky, které zabraňují vzniku organismů nebezpečných pro naše zdraví. Někteří výrobci do těchto pěn dokonce přidávají směsi z přírodních látek, které uvolňují dýchání a celkově zlepšují komfort spánku. Antibakteriální pěny dokáží eliminovat výskyt roztočů a mají vynikající odolnost proti vzniku plísní a hub. Tvrdostní škála 3/5.

BIO pěna – matrace z Bio pěny má vlastnosti studené pěny, ale v tomto případě jsou suroviny, jenž se běžně vyrábějí z ropy, nahrazeny přírodními surovinami na bázi sojového extraktu. Kromě toho, že jsou šetrnější k životnímu prostředí, jsou šetrné i k našemu tělu, protože umí snížit tlakovou deformaci a mají vysokou odrazovou pružnost. Zkrátka vás ráno nic nebolí a vstanete dokonale odpočatí. Díky speciálnímu tvarování a kanálkovým průřezům je zajištěno pro každou část lidského těla optimální pohodlí a dokonalé provzdušnění. Tvrdostní škála 3/5.

Latexové matrace – jestliže se rozhodnete pro tento typ matrace, získáte kvalitního nočního společníka, který poskytne maximální podporu vašim namáhaným svalům. Hlavní předností této matrace je její bodová elasticita, jinými slovy při zatížení se deformuje pouze ta část, na níž je vyvíjena síla a okolní plocha zůstává beze změny. Díky obsahu antibakteriálních příměsí si latexové matrace poradí s plísněmi, bakteriemi i roztoči. Navíc jsou vzhledem ke své struktuře prodyšné a umožňují cirkulaci vzduchu uvnitř jádra. Opět platí, že by nosnost člověka neměla přesahovat nosnost matrace, která by pro znásobení účinku měla ležet na vhodném lamelovém roštu. Tvrdostní škála 2/5.

Pružinové matrace – základ těchto matrací tvoří pružinové jádro, které se skládá ze vzájemně pospojovaných kovových pružin, na ně se pak dále nabalují další materiály. Ty ovlivňují další vlastnosti matrace a pochopitelně i finální cenu. Základní typ matrace, od kterého se ale v současné době začíná upouštět. Pružinové matrace patří do kategorie tvrdších (3/5 a 4/5), ale vzhledem ke konstrukci jsou poměrně vzdušné, takže se v nich nedrží roztoči, mikrobi apod. Tyto matrace pokládejte na pevný rošt nebo desku.

Taštičkové matrace – jejich název vychází z technického zpracování pružin, které jsou samostatně uložené v textilních sáčcích, proto ,,taštičkové“, jež jsou vzájemně propojené a fixované. Taštičkové matrace poskytují individuální oporu páteři, jelikož každá pružina reaguje samostatně. Proto mají výborné ortopedické vlastnosti. Jelikož jsou prodyšné, je možné je položit na pevnou desku. Stupnice tvrdosti 4/5 až 5/5. Jedná se o nejtvrdší matrace z nabídky, lze použít až do nosnosti 150 kg.

Zdravotní matrace – v případě, že máte jakýkoli zdravotní problém, je více než vhodné sáhnout po tzv. zdravotní matraci. Tyto matrace nabízejí rovnoměrné rozložení těla, díky čemuž dochází k uvolnění svalů a správnému prokrvování všech končetin. Materiály, z nichž jsou zdravotní matrace vyrobeny, poskytují vysokou hygienu lůžka. Proto jsou takové matrace obzvlášť vhodné pro alergiky nebo osoby dlouhodobě upoutané na lůžko. Jedná se o nejkvalitnější matrace z naší nabídky, cenově samozřejmě okolo 10 tisíc a více.

Luxusní matrace – Luxusní matrace z naší nabídky uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Luxusní matrace pro zdravý spánek. Tyto luxusní matrace nabízí pohodlnost, dlouhou životnost a opravdovou kvalitu spaní. Doporučujeme!!! Každý kdo opravdu velmi rád spí a potrpí si na komfort a luxus, zcela jistě zakoupí některou luxusní matraci od nás. Výška matrací se pohybuje okolo 20 cm více, jsou vhodné do jakékoliv postele.

Matracové chrániče

K prodloužení životnosti matrace pomůže matracový chránič, ten je vhodný obzvlášť u matrací, jejichž potahy jsou pevné, tedy se nedají stáhnout a pořádně vyčistit, nejlépe vyprat. Právě tohle umí matracové chrániče, díky kterým tak udržíte lůžko v bezvadném stavu.