naviconcross Logo

Vyhledávání

cross2
search mobile
KOŠÍK(prázdný)

Tip na květen: Nabízíme slevu 10% pro stávající zákazníky na libovolné výrobky a pro nové zákazníky tuto slevu 10% na další nákup. A i nadále poskytujeme službu bezpečný nákup a dopravné k objednávce nad 10 000 Kč zdarma po celé ČR.
cross

Kam správně umístit postel?

Pokud jste úspěšně dokončili výběr nové postele, je třeba také popřemýšlet, kam ji správně umístit v prostoru. Rozhoduje každá maličkost a budete se divit, co všechno může Váš spánek ovlivnit.

INTUICE

Někdy prostě nemůžete usnout, i když je místo perfektně čisté a sebekrásnější. Možná jste jen právě sami poznali, že tam něco není jak má být. Jednou z věcí, proč se můžeme cítit divně je, že není postel aspoň jednou svou stranou u zdi. Člověk má někde zakódováno, že se cítí nejvíc v bezpečí, když je postel ideálně u zdi čelem a vy máte za hlavou pevnou oporu. Ve většině případech nám je nepříjemné, když ležíme hlavou směrem ke dveřím. Neznám snad nikoho kdo by i ve stanu spal hlavou u vchodu. Není nám to přirozené. Pozor však na to, když máte postel ve stejné ose jako dveře. To také není zrovna optimální umístění. Z doby pravěké také pramení například zvyk, že muž spí většinou na té straně, která je blíže ke dveřím. To kvůli ochraně jeskyně. 

Pokud Vám to prostor dovolí, doporučuje se mít kolem postele aspoň 60 cm prostoru. Omezí se tím ukopané prsty na nohou a bude se Vám lépe manipulovat i s ložním prádlem.

Cítíte se někdy unavení a bez života? Možná za to může to, že spíte hlavou u okna. Nepříznivě působí i velká plocha zrcadla

FENG-ŠUEJ

Toto staré učení se řídí především celkovou harmonií a individuálními potřebami konkrétního člověka. Každý má své speciální potřeby a neduhy. Mimo jiné nám prastaré učení feng-šuej také vysvětluje vztah mezi polohou hlavy a jednotlivými světovými stranami. Nicméně člověk se neustále vyvíjí a má během života různé potřeby. Někdy potřebuje spíše klidnější zónu, jindy zase impulzivní a energickou. S hlavou na sever pocítíte uklidnění a zlepšení problémů s nespavostí. Opakem je hlava na jih. Ta  Vám vnese do života vášeň a atraktivitu. Jih se však nedoporučuje dlouhodobě, jelikož mohou vznikat neshody s partnerem.

VYPUSŤTE PSA

Pes prý vyhledává klidná a harmonická místa. V praxi to znamená, že kde se bude dobře spát jemu, tam se bude dobře spát i Vám. Samozřejmě tím nemyslíme, abyste se přestěhovali z ložnice do psího pelechu. Naprostým opakem je kočka. Ta si cíleně lehá do nepříliš klidných zón a až následně je harmonizuje.

Pokud ještě nemáte vybraný ten pravý kousek nábytku pro Vás, podívejte se na naší širokou nabídku postelí. Obzvlášť za povšimnutí stojí rozkládací postele Mona