naviconcross Logo

Vyhledávání

cross2
search mobile
KOŠÍK(prázdný)

Tip na květen: Nabízíme slevu 10% pro stávající zákazníky na libovolné výrobky a pro nové zákazníky tuto slevu 10% na další nákup. A i nadále poskytujeme službu bezpečný nákup a dopravné k objednávce nad 10 000 Kč zdarma po celé ČR.
cross

Jak vybrat správný rošt?

Rošt vybírejte společně s matrací, aby se k sobě hodily. Nebojte se investovat do lamelového roštu. Pokud jste celý den na nohou nebo hodně sportujete, bude se vám lépe spát s vyvýšenýma nohama. Polohovací lamelové rošty mají možnost zvednutí hlavové části a to oceníte i při čtení knihy nebo sledování televize. Odborníci tvrdí, že zatímco životnost matrace je asi deset let (pak je třeba ji vyměnit), kvalitní rošt může vydržet i celý život. 

Rošt přebírá od matrace zatížení a rovnoměrně ho rozkládá. Pokud je však matrace silnější, na rošt moc práce nezbude, protože většinu váhy nese matrace sama. Velice důležitý rošt bývá, zejména je-li matrace slabší než sedm centimetrů. Rošt také odvádí vlhkost, čímž se lůžko spolehlivě odvětrává. Při nedostatečném odvětrávání vzniká v matraci ideální prostředí pro plísně a roztoče.

Rošt může být pevný laťový nebo složený z pružných lamel. Pevné laťové rošty se většinou vyrábějí ze smrkového dřeva a mohou být součástí nových postelí. Pro vyšší nosnost až do 150 kg doporučujeme dávat rošty bukové nebo dubové. Nejlépe se hodí pod pěnové matrace (PUR) s vyšším jádrem nebo pod matrace s pružinovou kostrou či taštičkovými pružinami, protože ty se dobře tvarují. Mezery mezi latěmi roštů nesmějí být větší než 4-6 cm jinak může docházet k deformování matrace.

Polohovatelný rošt je vhodný pokud máte ohebnější matraci, která bude dobře kopírovat jeho pozici. Jednodušší polohovací rošt má polohování pouze pro hlavu nebo nohy, složitější umožňuje více poloh. Existují také lamelové rošty, které jsou polohovatelné motorově (elektronicky). Hodí se zejména pro starší lidi, kteří mají rádi relaxaci a pohodlí. Elektrické motorové rošty jsou cenově dražší než manuálně polohovací rošty, ale jsou mnohem komfortnější a jednodušší na ovládání a manipulaci.

V naší nabídce můžete také nalézt pevné rošty v rámu. Jedná se pevný rošt jako je klasický pevný rošt, složení z jednotlivých latí, které jsou pevně ukotveny v rámu. Vhodné pro rozměry postelí 200 x 90 cm a 200 x 80 cm. Dají se samozřejmě vyrobit i v atypickém rozměru (např.: 210, 220 cm na výšku, na šířku 140, 160 cm..). Dané rošty v rámu jsou mnohem stabilnější než klasické pevné rošty laťové a jsou vhodné na všechny druhy matrací.